Kaposvári úszó ob - Hosszút legyőzték, Senánszky újabb országos csúcsa

2021-11-12 08:30 | #Kaposvár #Hosszú Katinka #Csík Ferenc Uszoda #Senánszky Petra #Jakabos Zsuzsanna #Sebestyén Dalma #Milák Kristóf #Tekauer Márk

Senánszky Petra akárcsak a délelőtti előfutamban, az esti döntőben is magyar csúccsal nyert 50 méter gyorson a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

Az uszonyos úszásban többszörös világbajnok versenyző a csütörtöki nyitónapon az előfutamban Hosszú Katinka 2014-es, 24.43-as rekordját adta át a múltnak, a fináléban aztán további hét századot javulva 24.30 másodperces idővel csapott célba.

Hosszú Katinka első alkalommal versenyzett a tokiói játékok óta: a háromszoros olimpiai bajnok klasszis 100 méter vegyesen volt érdekelt, és ugyan az előfutamból a legjobb idővel került a döntőbe (1:00.34), a fináléban Jakabos Zsuzsanna és Sebestyén Dalma is megelőzte őt.

Férfi 200 méter pillangón nem lehetett ott a szám nagymedencés olimpiai bajnoka, a múlt héten Kazanyban a 25 méteres medencében rendezett Európa-bajnokságon ezüstérmes Milák Kristóf, mivel a tatár fővárosban szerepelt társaihoz hasonlóan házi karanténba került - Jakabos Zsuzsannának és Mihályvári-Farkas Viktóriának hamarabb véget ért a bezártság. Milák távollétében Tekauer Márk nyerte a számot.

    A csütörtöki győztesek:
    férfiak:
    100 m vegyes:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 53.38 másodperc
2. Szabó Norbert (FTC) 53.60
3. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 54.02
    50 m gyors:
1. Holoda Péter (Debreceni SC) 22.06 másodperc
2. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 22.19
3. Nell Olivér (Stamina TK) 22.41
    100 m hát:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 51.92 másodperc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 52.16
3. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 52.58
    200 m pillangó:
1. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:53.91 perc
2. Márton Richárd (Budafóka XXII. SE) 1:55.32
3. Török Dominik Márk (FTC) 1:56.27
    100 m mell:
1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 59.03 másodperc
2. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 1:00.01
3. Kutasi Máté (Vasas SC) 1:00.91
    1500 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 14:47.75 perc
2. Kalmár Ákos (Balaton ÚK Veszprém) 14:49.70
3. Sárkány Zalán (Kőbánya Sport SC) 14:51.59

    nők:
    800 m gyors:
1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 8:27.34 perc
2. Ábrahám Lilla Minna (UTE) 8:29.67
3. Kapás Boglárka (UTE) 8:31.18
    100 m vegyes:
1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 59.88 másodperc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:00.20
3. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 1:00.22
    50 m gyors:
1. Senánszky Petra (Debreceni SC) 24.30 másodperc
2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 24.74
3. Varga Dominika (Délzalai Vízmű SE) 25.16
    100 m hát:
1. Szilágyi Gerda (Stamina TK) 59.00 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 59.08
3. György Réka (Vasas SC) 1:00.29
    200 m pillangó:
1. Hatházi Dóra (Nyíregyházi SC) 2:08.23 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:08.30
3. Ilyés Laura Vanda (Egri Úszó Klub) 2:09.13
    100 m mell:
1. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:06.56 perc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:06.74
3. Halmai Petra (Kaposvári SI) 1:07.03

    4x50 m vegyes vegyesváltó:
1. Stamina TK (Szilágyi Gerda, Börcsök Dániel, Ollé Mónika Beatrix, Nell Olivér) 1:43.89 perc
2. Győri Úszó SE 1:44.02
3. Kőbánya SC 1:45.92
    4x100 m vegyes gyorsváltó:
1. Budafóka XXII. SE (Márton Richárd, Zombori Gábor, Rátkai Zsófia, Molnár Dóra) 3:26.55 perc
2. Győri SE 3:27.05
3. Egri Úszó Klub 3:32.16

 

Forrás: MTI