Kaposvári úszó eb - Két országos csúcs a zárónapon

2021-11-15 10:19 | #Kaposvár #Csík Ferenc Uszoda #uszó ob #Késely Ajna #Sztankovics Anna

Késely Ajna 1500 méter gyorson, Sztankovics Anna pedig 50 méter mellen ért el magyar csúcsot vasárnap a Kaposváron rendezett rövidpályás úszó országos bajnokságon.

A viadal zárónapján Sztankovics a délelőtti előfutamban 50 méter mellen 30.41 másodperces országos csúcsot úszott, önmaga 2018-as rekordját (30.59) csúcsát adta át a múltnak, a fináléban az új rekordtól csak hat századdal maradt el.

Késely 1500 méter gyorson önmaga saját, 2019-es idejét (16:04.13 perc) majd kilenc másodperccel, 15:55.69-re javította, amivel egyébként a hatodik helyre jött fel az idei világranglistán.

Vasárnap két férfi, illetve két női váltószámot rendeztek, előbbieknél a BVSC-Zugló, utóbbiaknál a Győri Úszó SE győzött a 4x50 m gyors- és a 4x100 méter vegyesváltóban is. A zuglóiaknál Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor és Sződi Zsolt, a győrieknél Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma és Safrankó Sára mindkét kvartettben helyet kapott.

    A vasárnapi dobogósok:
    férfiak:
    -------
    50 m mell:
1. Gál Olivér (HÓD Úszó SE) 27.10 másodperc
2. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 27.48
3. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 28.18

    50 m hát:
1. Szentes Bence (Győri Úszó SE) 24.13 másodperc
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 24.30
3. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 24.36

    100 m pillangó:
1. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 52.19 másodperc
2. Holoda Péter (Debreceni SC) 52.32
3. Márton Richárd (Budafóka XXII. SE) 52.45

    200 m gyors:
1. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 1:44.46 perc
2. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:45.16
3. Szabó Norbert (FTC) 1:45.97

    800 m gyors:
1. Kalmár Ákos (Balaton ÚK Veszprém) 7:43.28 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:43.70
3. Sárkány Zalán (Kőbánya Sport Club) 7:45.89

    4x50 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Sződi Zsolt, Kovács Benedek Bendegúz, Bóna Benedek, Németh Nándor) 1:29.42 perc
2. Kőbánya Sport Club 1:30.34
3. Győri Úszó SE 1:30.38

    4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Kovács Benedek Bendegúz, Takács Tamás, Németh Nándor, Sződi Zsolt) 3:32.65 perc
2. Kőbánya SC 3:32.87
3. Balaton ÚK Veszprém 3:41.38

    nők:
    ---
    50 m mell:
1. Sztankovics Anna (Nyíregyházi SC) 30.47 másodperc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 31.25
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 31.28

    50 m hát:
1. Komoróczy Lora Fanni (Bálinti Úszó Egyesült) 27.43 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.00
3. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 28.36

    100 m pillangó:
1. Varga Dominika (Délzalai Vízmű SE) 58.62 másodperc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 59.03
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 59.21

    200 m gyors:
1. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 1:56.52 perc
2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 1:56.64
3. Kapás Boglárka (UTE) 1:57.83

    1500 m gyors:
1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 15:55.69 perc
2. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:06.25
3. Ábrahám Lilla Minna (UTE) 16:19.50

    4x50 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma, Orbán Gréta, Safrankó Sára) 1:41.62 perc
2. UTE 1:42.22
3. Vasas SC 1:42.98

    4x100 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Megyesi Vanda, Sebestyén Dalma, Safrankó Sára) 4:03.58 perc
2. Vasas SC 4:06.48
3. Kaposvári SI 4:11.92