A program nyitórendezvényén Palkovics László innovációs és technológiai miniszter kiemelte: a cél a hulladékok, illegális hulladéklerakók felszámolása, újrakeletkezésük megakadályozása, valamint az erre a célra már meglévő jó példák, hatékony eszközök összegyűjtése.
A rendezvényen résztvevő Szita Károly polgármester nem a jó és hatékony példák ismertetése miatt ment, mivel 4 éven keresztül tudott a volt Tanép-telepen folyó illegális hulladéklerakásról és az ezreket mérgező égetésről, de semmit nem csinált.
A KPSVR és az RTL Klub híradója is többször beszámolt róla, hogy több 10 tonnányi illegális hulladékot tároltak és égettek a helyszínen. Horváth Ákos Ervin, helyi vállalkozó és polgármester-jelölt, illetve Felder Frigyes önkormányzati képviselő közreműködésével sikerült a hatóságoknak felszámolni az illegális lerakót és beszüntetni az illegális hulladékégetést.
Mint kiderült, Kaposvár mintahelyszíne lesz a programnak, ezért vett részt Szita Károly a rendezvényen. Kaposváron próbálják majd ki a leghatékonyabb eszközöket, mint a közel 500 millió forintból kiépített 325 egységből álló kamerarendszert. A kérdés csak az, hogy eddig miért nem tették?
Mivel eddig is volt kamerarendszer a városban, valószínű, hogy nem ennek hiánya akadályozta Szita Károlyt és a városházát a volt Tanép-telepen 4 éven át folyó illegális hulladékégetés elleni fellépésre.
kpsvr