Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Népszavának adott interjút.
Szerinte az árstopot egy módosított formája maradhatna július 1. után is, de a többletköltség az állami beavatkozással nem tűnik el, csupán más termékre rakódik. Tehát a kereskedő más terméken érvényesíti az elmaradt hasznát.
Parragh beszólt az infláció miatt a jegybanknak is, mivel az elszabaduló árnövekedést előre lehetett tudni, hiszen a járvány után megnövekedett a kereslet, melynek árfelhajtó ereje van. Szerinte ezt a jegybank végig tagadta, és az inflációs nyomás még 2-3 évig velünk maradhat. Az infláció a reálgazdaságban generál béremelést, ami maga után vonzza a közszférát.
Ezután a tanárokat sem kímélte az iparkamara elnöke a fizetésemelés kapcsán és a tűzoltókat is megemlítette:
"De sokféle motiváció létezik: a tanároknak ott a szabad nyár, délután négykor hazamehetnek. Minden egyes szakmánál más és más. Egy tűzoltót motiválhat a társadalmi megbecsültség és az adrenalin-löket. A kassza persze, mindenkinek egyformán csörög, így valamiféle egyensúlyt a kormánynak kell létrehoznia."
Vége lehet a katának. Mára csaknem 430 ezren adóznak így, ez a munkavállalók 12-13 százaléka. Parragh szerint nem az orvosokra, ügyvédekre, brókerekre és biztosítási ügynököre találták ki ezt az adózási formát, hanem a falusi fodrászra, aki az egész falunak vágja a haját. A megszüntetés érintheti a taxisokat és az újságírókat is.
Végül a rendeleti kormányzásra tért ki, mely szerinte jó, hiszen az a lényeg, hogy a kormány gyorsan tudjon reagálni a válság által diktált esemányekre.