Orbán Viktor azért akart létrehozni magyar tulajdonú nagyvállalatokat, mivel ezek a magyar tőkések nem mennek el, ha válság van, és részt vesznek a közös teherviselésben válságos időkben. Na, ebből nemhogy közös teherviselés nem lett, de ezeket a vállalatokat kellett megsegíteni állami pénzből, hogy nehogy csődbe menjenek a koronavírus válság idején. Ezek a cégek a mostani válságban nem adóznak többet, ugyanúgy kirugják a magyarokat, ha úgy látják jónak és semmivel nem adnak több bért a külföldieknél. Ráadásul a magyarok adóforintjából segíti őket Orbán Viktor, ha úgy látja jónak. Most újabb terjeszkedés következik a Mészáros-birodalomban, persze pusztán Magyarország érdekéből.
A Vodafone Group megállapodott a 4iG Nyrt.-vel és a Corvinus Zrt.-vel a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. (Vodafone Magyarország) 100 százalékának eladásáról, összesen 715 milliárd forint (1,8 milliárd euró) vállalati értéknek megfelelő készpénzes ellenértékért - közölte az MTI.
A közlemény szerint a Vodafone Magyarország az egyik vezető konvergens hálózatüzemeltető Magyarországon, és a 4iG-vel való egyesüléssel a mobil és vezetékes kommunikáció terén egyértelműen a második legnagyobb szolgáltató jön létre, szélesebb körű információs és kommunikációs technológiai, IKT-kapacitással. Az akvizíció megfelel a magyar állam törekvésének egy nemzeti IKT-csoport létrehozására - közölték.
Suba János, a Vodafone Magyarország kommunikációs igazgatója a hírt megerősítette az MTI érdeklődésére, de kommentálni nem kívánta, részletek nem közölt.
Nick Read, a Vodafone vezérigazgatója elmondta: "A magyar kormánynak világos stratégiája van arra, hogy magyar tulajdonú nemzeti piacvezető céget hozzon létre az IKT-szektorban. A 4iG-vel való egyesülés lehetővé teszi, hogy a Vodafone Magyarország, amely az országban sikeres és innovatív tevékenységet folytat, sokkal erősebb léptékű és teljesen konvergens szolgáltatóként jelentős szerepet játsszon az ágazat jövőbeni növekedésében és fejlődésében. Az egyesült vállalat erősíti a versenyt, és nagyobb hozzáféréssel rendelkezik majd a beruházásokhoz, hogy előmozdítsa Magyarország digitalizációját".
A tranzakció a kötelező átvilágítás befejezésétől, a felek tranzakciós dokumentációjának megkötésétől és a szabályozó hatóságok jóváhagyásától függ. A tranzakciót a felek 2022 végére tervezik lezárni.