Az egyszavas posztok eredője az amerikai Amtrak nevű vasúttársaság, akik még szeptember elsején annyit írtak ki a Twitterre, hogy „trains”, azaz „vonatok”. Vélhetően egy rosszul kivitelezett posztolás volt ez, de az amerikai nagyvállalatokat megihlette a tweet és sorra hozták létre az egyszavas posztjaikat. A Washington Post "news" azaz "hírek", a NASA "univers" azaz "világegyetem", a Burger King pedig a "burgers" tweettel örvendeztette meg követőit. Az USA elnöke, Joe Biden, sem maradt ki a jóból, ő a "democracy" azaz demokrácia szót posztolta.
Az egyszavas posztolás Magyarországra is beköszönt, és megihlette Gelencsér Ferencet is a Momentum frissen megválasztott elnökét.
Gelencsérnek egy nyilasok által használt jelszót sikerült kiírnia a Facebook-oldalára: "Kitartás".
A bejegyzés alatt hamar megjelentek a számonkérő kommentek, hiszen a „kitartás” jelszót Szálasi Ferenc vezette nyilaskeresztesek használták a második világháború és a nyilas uralom idején.
A nyilasok a "Heil Hitler" mintájára vezették be, majd tették Magyarországon általánosan kötelező köszöntéssé a „Kitartás! Éljen Szálasi!" üdvözlést. A köszöntő mondta a "Kitartás!" szót, a köszöntött pedig "Éljen Szálasi!" felkiáltással válaszolt. Gelencsér Ferenc így aztán intenzív magyarázkodásra kényszerült, több komment alá ezt írta: „szerintem ennyire vészterhes időkben kitartásra biztatni az embereket nem összekeverendő egy letűnt kor torz eszméjével.”
Kétségtelen, hogy a Momentum elnöke nem szimpatizál a nyilas eszmékkel és nem a nyilas köszöntés miatt használta a kitartás szót, de így, kontextus nélkül leírni, hatalmas kommunikációs baki, amit egy vezető politikus nem követhet el.
Gelencsérnek végre fel kell mérnie, hogy ő nem egy átlag Facebookozó, aki irogathat össze-vissza mindent következmények nélkül, hanem egy parlamenti párt elnöke, akinél nem mindegy, hogy milyen szavakat használ.
Borítókép: Gelencsér Ferenc - momentum.hu