Napi rendszerességgel olvashatunk arról a hírekben, hogy a népesség milyen jelentős hányada küzd lelki problémákkal. Ezek közül sok van olyan, ami az alvással kapcsolatos gondokra vezethető vissza.
De a jó légzéstechnika csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát, és növeli a teljesítményt is. Ugyanakkor még a fogszuvasodás is megelőzhető azzal, ha elsajátítjuk az orrlégzés praktikáit, amiben a SleepAir.hu blogja nagy segítségünkre lehet.
Fogszuvasodás és szájlégzés
Ha a rendszeres fogmosás, fogselyem-használat és fogászati ellenőrzések ellenére is szuvasodást tapasztalunk, akkor érdemes kicsit utánanézni a mögöttes okoknak is. Ezek egyike lehet például a szájlégzés, ami kifejezetten károsítja a fogakat.
Amikor szájon át vesszük a levegőt, csökken a nyáltermelés, ugyanis fokozódik a párolgás. Ez pedig automatikusan a szájhigiéniai problémákat vetíti előre, mivel a nyálnak jelentős szerepe van a szájüreg egészségének megőrzésében.
Mit okoz, ha csökken a nyáltermelés?
Megfelelő PH-értéket teremt, a baktériumok negatív hatásait korrigálja, és lemossa az ételmaradékokat a fogakról a nyál. Ha a mennyisége kevesebb lesz, az óhatatlanul is savas közeget idéz elő, ahol bakteriális fertőzések jöhetnek létre, valamint ínyproblémák és fogszuvasodás. Nem beszélve a rossz leheletről.
Milyen egyéb fogászati problémákkal jár a szájlégzés?
Nem is gondolnánk, de a szájlégzés még az állkapocsra is negatív hatással lehet, gyakorlatilag alulfejlett lesz az alsó rész. Ilyenkor ugyanis a nyelv nem a szájpadláson van, így a felső fogív egy V-formát vesz fel, ami fogtorlódással is jár. Tovább az alsó és felső fogsor nem fog tudni összezárni, és ez nyitott harapást eredményez.
Emellett mélyharapás jöhet létre, ami az állkapocs izmaira sincs jó hatással. Kattogás, fogcsikorgatás, fájdalom alakulhat ki az állkapocsízületben. Ez pedig azt eredményezheti, hogy a nyak és a fej is fájni fog, majd az előre dőlő fejtartás lesz jellemző.
Mit tehetünk ellene?
Sajátítsuk el a helyes légzési technikát, lélegezzünk az orrunkon át! Ebben nagy segítségünkre lehetnek a SleepAir.hu orr- és szájtapaszai. Utóbbiak zárva tartják a szánkat, előbbiek pedig az orrlégzést támogatják. Ezzel mintegy 31%-kal javul az orron áthaladó levegő áramlása, a horkolás is enyhül, és sokkal pihentetőbb alvásra lesz lehetőség.
Nem kell attól tartani, hogy a tapaszok irritálják a bőrünket, mert hipoallergén anyaguknak köszönhetően minden bőrtípus számára ideálisak. Érdemes napközben kipróbálni őket, ha idegenkedünk kicsit tőlük, így alváshoz már rutinosan tudjuk majd használni!
Szponzorált tartalmat olvastál!