Ebben az időszakban a stressz, a változó időjárás és a vitaminhiány mind hozzájárulhatnak hajunk állapotának romlásához. A Denza őszi hajhullás témájában írt cikke tökéletesen körüljárja a problémát. Vajon milyen mértékű hajvesztés számít átlagosnak, és mikortól tekinthetjük kórosnak állapotunkat? Az évszak változása hozzájárul a nagyobb hajvesztéshez? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a híroldalakon megjelent kutatási eredményeket is figyelembe véve.
Meddig normális mértékű a hajhullás?
Hajszálaink a természetes növekedésük során maguktól kihullanak. Elmondhatjuk, hogy átlagosan naponta maximum 100 szál elvesztése még normálisnak tekinthető. Ennél nagyobb mértékű hajhullást tapasztalva azonban érdemes szakemberhez fordulnunk.
A nyári hónapok után kissé megnövekedhet a kihulló hajszálak száma, ezt nevezzük őszi hajhullásnak. Egyes tanulmányok vizsgálata alapján kijelenthetjük, hogy a hormonok ingadozása miatt tapasztalható nagyobb mértékű hajvesztés az évszakok változásakor. Nézzük részletesebben a haj növekedési fázisait, így könnyebben megérthetjük a lezajló folyamatot.
A hajnövekedés szakaszai
Hajunk növekedését három fázisra oszthatjuk: az anagén, a katagén és a telogén szakaszra. Általában egy hajszál életútja kettő és hat év között járja be a három szakaszt. Az anagén időszak tart a legtovább, ekkor van a hajszál a növekedési fázisban. A néhány éven át tartó szakaszt követi a katagén fázis, amely alig két-három hónapig tart, ez idő alatt a hajszál megpihen, majd pedig az utolsó időszakban kihullik.
Normál esetben a kihullott hajszál helyére újabb kerül. Egy másik vizsgálat megállapította, hogy bár nem minden hajszálunk növekedése tart ugyanabban a szakaszban, mégis az anagén tüszők mértéke a szeptemberi hónapban van a mélyponton. Ennek okai lehetnek a nyári nagyobb igénybevétel (sós víz, UV-sugárzás, stb), és az iskolakezdés, munkahelyi nyomás is. A haj növekedése is lassul az őszi hónapokban, ezért érdemes támogatást nyújtani szervezetünk számára.
Támogatás az őszi hónapokra
A lehetőségek között megtaláljuk a vitaminok pótlását, a megfelelő fehérje- és rostbevitelt, illetve az egyénre szóló hajápolási rutin kialakítását. Ehhez hozzá tartozhat a lézeres hajterápia is, mely az őszi átmeneti hajhullás problémájától is megszabadíthat bennünket. Ennek oka, hogy a lézer energiája képes a növekedési szakaszban tartani a hajszálakat, így pedig a hajvesztés mértékét is javítja.
A lézeres hajterápia egyébként fájdalommentes kezelés, mely általában 10 alkalmas kezeléssorozatból áll. A fény energiája behatol a mélyebb rétegekbe is, ezzel pedig javít a hajhagymák oxigén- és vérellátásán.
Szponzorált tartalmat olvastál!