Igaz, hogy normális állapot, ha ősszel több hajszálunk hullik ki?

Kpsvr 2024-10-19 08:32:00
Ahogy beköszönt az ősz, nemcsak a természetben, hanem a testünkben is jelentős átalakulások jelentkeznek. A hajhullás, mint a szezonális változások egyike, sokakat érint, és fontos, hogy megértsük, miért történik ez.

Ebben az időszakban a stressz, a változó időjárás és a vitaminhiány mind hozzájárulhatnak hajunk állapotának romlásához. A Denza őszi hajhullás témájában írt cikke tökéletesen körüljárja a problémát. Vajon milyen mértékű hajvesztés számít átlagosnak, és mikortól tekinthetjük kórosnak állapotunkat? Az évszak változása hozzájárul a nagyobb hajvesztéshez? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a híroldalakon megjelent kutatási eredményeket is figyelembe véve. 

Meddig normális mértékű a hajhullás?

Hajszálaink a természetes növekedésük során maguktól kihullanak. Elmondhatjuk, hogy átlagosan naponta maximum 100 szál elvesztése még normálisnak tekinthető. Ennél nagyobb mértékű hajhullást tapasztalva azonban érdemes szakemberhez fordulnunk. 

A nyári hónapok után kissé megnövekedhet a kihulló hajszálak száma, ezt nevezzük őszi hajhullásnak. Egyes tanulmányok vizsgálata alapján kijelenthetjük, hogy a hormonok ingadozása miatt tapasztalható nagyobb mértékű hajvesztés az évszakok változásakor. Nézzük részletesebben a haj növekedési fázisait, így könnyebben megérthetjük a lezajló folyamatot.

A hajnövekedés szakaszai

Hajunk növekedését három fázisra oszthatjuk: az anagén, a katagén és a telogén szakaszra. Általában egy hajszál életútja kettő és hat év között járja be a három szakaszt. Az anagén időszak tart a legtovább, ekkor van a hajszál a növekedési fázisban. A néhány éven át tartó szakaszt követi a katagén fázis, amely alig két-három hónapig tart, ez idő alatt a hajszál megpihen, majd pedig az utolsó időszakban kihullik.

Normál esetben a kihullott hajszál helyére újabb kerül. Egy másik vizsgálat megállapította, hogy bár nem minden hajszálunk növekedése tart ugyanabban a szakaszban, mégis az anagén tüszők mértéke a szeptemberi hónapban van a mélyponton. Ennek okai lehetnek a nyári nagyobb igénybevétel (sós víz, UV-sugárzás, stb), és az iskolakezdés, munkahelyi nyomás is. A haj növekedése is lassul az őszi hónapokban, ezért érdemes támogatást nyújtani szervezetünk számára.

Támogatás az őszi hónapokra

A lehetőségek között megtaláljuk a vitaminok pótlását, a megfelelő fehérje- és rostbevitelt, illetve az egyénre szóló hajápolási rutin kialakítását. Ehhez hozzá tartozhat a lézeres hajterápia is, mely az őszi átmeneti hajhullás problémájától is megszabadíthat bennünket. Ennek oka, hogy a lézer energiája képes a növekedési szakaszban tartani a hajszálakat, így pedig a hajvesztés mértékét is javítja.

A lézeres hajterápia egyébként fájdalommentes kezelés, mely általában 10 alkalmas kezeléssorozatból áll. A fény energiája behatol a mélyebb rétegekbe is, ezzel pedig javít a hajhagymák oxigén- és vérellátásán. 

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Élmények: az igazi értékek a modern világban

Az emberek évezredek óta keresik a boldogság titkát.

Milyen eszközökkel védhetjük a kezünket munkavégzés közben?

Fizikai munkavégzés esetén sok esetben célszerű óvni, védeni a kezünket attól, hogy megsérüljön. Manapság már rengeteg különféle típusú munkavédelmi kesztyű létezik. Az egyszer használatos gumikesztyűktől kezdve az általános védőkesztyűkön át vágásbiztos kesztyűket is be lehet szerezni. 

Fedezd fel a legújabb szemöldökfestési megoldásokat!

A szemöldökünk meghatározza az arcunk keretét, és bár apró részletnek tűnhet, nagy hatással van a megjelenésünkre. A piacon elérhető új technológiák és termékek segítenek elérni a tökéletes színhatást, amire minden szépségápolási rajongó vágyik.

Milyen lehetőség adott a múlt titkainak feltárására?

Az épített örökség megőrzése és megértése a múlt iránti tisztelet kifejezése, és lehetőség arra, hogy új összefüggéseket állítsunk fel történelmünkről. Az évszázadokkal ezelőtt felhúzott épületek rejtett kincsei gyakran a modern technológiák segítségével tárhatók fel, amelyek az archeológusok, építészek és mérnökök munkáját is nagyban megkönnyítik.

Mit tudnak az igazán modern sütők?

Aki szeret a konyhában tenni-venni, az bizonyára egyetért azzal az állítással, miszerint a minőségi alapanyagok a legfontosabbak egy finom étek elkészítésekor. Ám ugyanilyen lényeges az is, milyen eszközökkel dolgozunk.

Megéri csúszásgátlós zoknit viselni sportolás közben?

Aki sportolni szeretne, célszerű ügyelnie arra, hogy milyen felszerelésekben teszi ezt - erről a szakmai hírekben is sokat olvashatunk.

Hogyan kíméljük a derekunkat? – A megfelelő szék kiválasztása

A hát- és derékfájás manapság az egyik leggyakoribb egészségügyi panasz, főként az irodai dolgozók körében. Ha egész nap ülőmunkát végzünk, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen testtartással és milyen széken töltjük a napot. 

Így segíthet egy egyszerű otthoni teszt a horkolás megszüntetésben

Ez a teszt, amiről most szó lesz, nem egy tudományos orvosi vizsgálatot takar, hanem egy otthoni önvizsgálatot. Persze előfordulhat, hogy így sem jutunk közelebb a megoldáshoz, de egy képet mindenképpen kapunk az állapotunkról.

Bali – a felfedezésre érdemes gyöngyszem

Bali szigete maga a megtestesült varázslat. Az indonéziai sziget minden egyes négyzetkilométere bámulatos, de talán még ennél is lenyűgözőbb az ottani élet misztikuma. Ha arra jársz, vajon te is úgy érzed majd, hogy belépsz a csendes-óceáni álomvilágba?

Ezeket a szervezeteket érinti a NIS2 irányelv bevezetése

Fontos tisztában lenni azzal, hogy milyen szervezeteket és nagyvállalatokat érint a 2024 októberében bevezetésre került NIS2 irányelv, amelyről értesülhettünk a hírekből is. Ez a szigorúbb szabályozási háttér stabilabb alapra helyezheti a kibertérben való tevékenységeket.

Az UV lámpa szerepe a modern szépségápolásban 

A szempilla-hosszabbítás az elmúlt évek során forradalmi fejlődésen ment keresztül, a technológiák tökéletesítése pedig új szintre emelte ezt a szépségápolási eljárást.

Vállalkozói lehetőségek a szépségiparban: Hogyan indítsd el sikeresen saját üzleted?

Ha a jövődet a szépségiparban képzeled el, és már fontolgatod, hogy belevágsz egy saját vállalkozásba, akkor érdemes alaposabban utána járnod, milyen lehetőségekkel élhetsz. 

Hogyan kezeljük a bel- és a kültéri fafelületeket?

A fa az egyik legősibb és legkedveltebb építőanyag, köszönhetően kedvező tulajdonságainak, természetes szépségének és tartósságának, azonban a hosszú élettartam érdekében rendszerint valamilyen felületkezelést igényel.

Téli konyhai eszközök a modern háziasszonyoknak

A híroldalakon egyre többször jelenik meg a téli szezonnal kapcsolatos sütés-főzés. Ön ismeri az elengedhetetlen téli konyhai eszközöket egy modern háztartásban, ahol fontos az egészségtudatosság? Összegyűjtöttük, hogy melyek nem hiányozhatnak egy modern konyhából!

Belföldi és külföldi helyek, ahova érdemes ellátogatni egy-egy hosszú hétvége alkalmával

A jövő évben is több hosszú hétvége várható, amelyek kiváló lehetőséget adnak arra, hogy egy kicsit kimozduljunk és elutazzunk. A cikkben összegyűjtöttünk olyan belföldi és külföldi helyeket, ahova megéri ellátogatni néhány napra. 

Új eszköz az egészségmegőrzés támogatására

Rohanó életmódunk támogat minden olyan fejlesztést, amit az otthonunk kényelmében, időhöz nem kötve tudunk végezni. Így kezdtek el egyre szélesebb körben terjedni a lágylézer-készülékek is, amelyek újszerű megoldást kínálnak az egészség helyreállítása érdekében.

Kellemetlen, de nem szabad elbagatellizálni: bélgyulladás a kutyáknál

A hírekben gyakran hallunk arról, milyen konfliktusokat okoz, amikor a kutyatartók a séta során nem szedik fel a kedvencük által hagyott “szeretetcsomagokat” a járdáról vagy a fűből, és ez érthető módon zavar másokat.

Télen is lehet fát ültetni?

A hírek szerint ezen a télen sem kell túlzottan nagy fagyokra számítani. Mostanság december közepéig bőven megfelelőek voltak az időjárási körülmények a faültetéshez. Könnyen elképzelhető, hogy idén akár karácsonyig is ültethetünk facsemetéket.

Mit árul el rólunk, hogy hányszor látogatjuk meg a mosdót egy nap?

A mosdóhasználat gyakorisága nemcsak életmódbeli szokásainkat tükrözi, de egészségi állapotunkról is fontos jelzéseket adhat. Az, hogy naponta hányszor látogatjuk a mellékhelyiséget, szoros összefüggésben áll a folyadékbevitelünkkel, életmódunkkal és szervezetünk működésével.

Válassza az ablakcserét szakszerű beépítéssel!

Amennyiben elöregedett nyílászáróinak cseréjét tervezi, bízza szakemberekre az ablakok és az ajtók beépítését, ugyanis csak így biztosítható azok megbízható működése hosszú távra.