A baktérium, illetve annak toxinja jellemzően a legyengült bélflórájú betegek között fertőz, például a hosszabb antibiotikumos kezelés kifejezetten növeli a betegség-fertőzés kockázatát. Információink szerint a kórház fertőző osztályán a közelmúltban több, clostridium fertőzött beteget kezeltek, akik közül több is akadt, akik az intézmény más osztályairól kerültek az infektológiára, miután megfertőződtek.
Mint egy korábbi cikkünkben beszámoltunk róla, a kórházi takarítószemélyzet egyes tagjai állították, nem megfelelő, többek között felhígított fertőtlenítőszereket kell használniuk, melyek nem alkalmasak a normális fertőtlenítésre, ezért fordulhat elő, hogy az infektológiára jellemző betegségek más osztályokon is megjelennek.
A hozzánk forduló olvasók közül például akadt olyan, akinek hozzátartozójánál egy belgyógyászati kezelés után mutatták ki a clostridiumot, de olyanról is tudunk, aki, miután a kardiológián feküdt napokig, majd miután hazaengedték, lett rosszul, s került be szinte teljesen kiszáradva a fertőző osztályra – mint a szükséges vizsgálatok után kiderült, nála is clostridium okozta a panaszokat.
Az esetek kapcsán megkerestük a kaposvári kórházat, többek között arra voltunk kíváncsiak, az idén eddig hány clostridiummal fertőzött beteget regisztráltak, közülük mennyiről bizonyosodott be, hogy az intézményben fertőződtek meg, s ez mely osztályokon volt a leggyakoribb? Arra is rákérdeztünk, a kórház milyen intézkedéseket hozott a fertőzések visszaszorítása érdekében?
A kórház válaszában a feltett kérdésekre nem válaszolt érdemben, viszont egy korábbi cikkünkkel kapcsolatban kifogásolta, hogy calici-járványról írtunk. Arra viszont nem tért ki az intézmény, hogy volt-e bármilyen fertőzéses járvány, csak annyit jegyeztek meg, hogy a törvényi előírásoknak megfelelően az időszakos járványügyi adatokat jelentik az Országos Epidemiológiai Központnak. Emellett hozzátették, ha bármilyen kérdésünk van, a jövőben is válaszolnak rá…
Szerző: KPSVR.hu
Fotó: Kiss Nikolett